Парейдо́лія, парейдольна ілюзія (дав.-гр.παρά — «поруч», «близько», «відхилення від чого-небудь», εἴδωλον — «зображення») — хибне зорове чи слухове сприйняття реальних об’єктів як інших, подібних за загальними ознаками.
 
При парейдолії невиразний та незрозумілий зоровий чи слуховий образ сприймається як щось виразне та визначене. Наприклад, в формі хмар вбачаються постаті людей чи тварин, в геометричних фігурах — обличчя, в реверсованих аудіозаписах — «приховані повідомлення». Парейдолія є цілком банальним явищем, яке можуть спостерігати майже всі люди, проте дуже інтенсивні й часті парейдолії можуть бути симптомом ініціальних стадій гострих психозів. Якщо парейдолії втрачають характер об’єктивності, реальності і супроводжуються появою почуття їхньої штучності, ілюзорності, маревного тлумачення, то вони називаються псевдопарейдоліями. Щодо зорового сприйняття чи, наприклад, процесу читання ,можна сказати: «Людина радше вгадує, ніж бачить».
 
Дана серія робіт -це дослідження явища парейдолії. В цілком випадкових, аморфних плямах, майже абстракних композиціях мозок людини вгадує образи і силуети , які народжуються в підсвідомості. В силу своєї уяви ,побачивши щось схоже на існуючу в природі форму , я свідомо підкреслюю і більш чітко виділяю її, підводячи глядача до свого бачення і розуміння чіткого силуета чи форми. Проте це є лише моє індивідуальне бачення. Не рідко буває, що різні люди ,споглядаючи одну і ту ж копозицію , можуть побачити абсолютно різні, притаманні лише їхній уяві речі. І це абсолютна норма!!!
 
В силу уяви людина може бачити будь-що в картині і відчувати різні емоції. Від задоволення до агресії. Активні кольори ,використані при написанні робіт , вибрані не випадково. Все для збільшення емоційного навантаження на глядача. Для ще більшого розуміння роботи, додається відеовізуалізація роботи. До робіт прикріплені QR коди, відсканувавши які, глядач переходить за посиланням на відео, де поринає в особливий світ парейдолії. Все оживає і рухається, що додає ще більшого розуміння мого бачення в тій чи іншій роботі.
 

Детальніше: palmgren-gallery.com

Графік роботи: щоденно, 12.00-21.00
Підписатися на новини

Підписатися на новини

Підписуйтесь, щоб отримувати найсвіжіші новини одразу на свою електронну скриньку.

Ви успішно підписалися!

Share This